Ekskluzive: Tuna dhe Arilena, duet ne Kengen Magjike

1378498_654767924547553_517183890_n
Ish mentorja e vajzes se “X-Factor 2″ ,bashkon vokalin me nxenesen e saj ne festivalin modern “Kenga Magjike”. Tuna & Arilena pritet qe te shfaqen ne nje duet tek Kenga Magjike duke konkuruar keshtu me kengetaret e tjere ne nje gare te forte.

Vajza nga Shkodra, Arilena Ara fituesja e “X-Factor 2” mori zemren e publikut. Me pjesmarrjen e kengetarit Ardit Gjebreja ai ju beri ftes te gjithe finalistve te ishin direkt pjese e “Kenga Magjike” pa kaluar ne seleksionim. Dhe Ardit Gjebreja e mbajtii fjalen dhe tani ne do shikojme Arilenen dhe Tunen nje nder konkurentet me te forta te ketij edicion ne “Kenga Magjike 2013”.
Tuna ka thyer rekordet kete vere me kengen “FENIX”, ku ka rezultuar si me e pelqyera, e ndoshta ben NAMIN dhe ne Kenga Magjike.

Te shohim….

 

   Nga: Gerald Qerimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>